collapse collapse

* Ratuhati di Facebook

* Carian

* Profile

Welcome, Guest. Please login or register.

Author Topic: Menyusukan Anak Tapi Hamil - Tips untuk Tambah Susu Badan  (Read 2316 times)

Offline AyuMuhamad

• Topaz
  • *
  • Suka? +0/-0
Menyusukan Anak Tapi Hamil - Tips untuk Tambah Susu Badan
« on: September 28, 2017, 05:16:52 PM »
Assalammualaikum ibu-ibu semua.

Saya baru disahkan hamil, selepas buat UPT Rabu lepas. Anak saya berumur 9 bulan masih menyusu badan & susu badan saya drop banyak minggu ni selepas mengetahui saya hamil.
Dari 7 oz ke 2 oz sekali pam di office.

Malam semalam, saya rasa sedih sgt sebab anak saya mcm gusar semasa menyusu. Saya tahu, susu saya tak cukup untuk dia.

Minta jasa baik ibu-ibu, jika ada tips untuk menambahkan production susu badan semasa tengah hamil.

Terima kasih.

Offline nadshaf

• Topaz
  • *
  • Suka? +0/-0
Re: Menyusukan Anak Tapi Hamil - Tips untuk Tambah Susu Badan
« Reply #1 on: October 26, 2017, 12:13:39 PM »
upt sy +ve masa anak 1y 3m, n fully bf. sy prasan mmg susu drop dari 10 oz ke 4 oz je. then  tpksa campur fm sbb ada tanya otai2 susu blh df je, pam x digalakkan.

Offline Kakak nasha

• Topaz
  • *
  • Suka? +0/-0
Re: Menyusukan Anak Tapi Hamil - Tips untuk Tambah Susu Badan
« Reply #2 on: April 08, 2018, 04:52:41 PM »
Assalammualaikum ibu-ibu semua.

Saya baru disahkan hamil, selepas buat UPT Rabu lepas. Anak saya berumur 9 bulan masih menyusu badan & susu badan saya drop banyak minggu ni selepas mengetahui saya hamil.
Dari 7 oz ke 2 oz sekali pam di office.

Malam semalam, saya rasa sedih sgt sebab anak saya mcm gusar semasa menyusu. Saya tahu, susu saya tak cukup untuk dia.

Minta jasa baik ibu-ibu, jika ada tips untuk menambahkan production susu badan semasa tengah hamil.

Terima kasih.

Pertama sekali, jangan frust. Tambah kekerapan menyusu, ada masa free pam je. Istiqamah. Boleh Follow IG kak yatthamzah sebagai panduan. Suppliment booster sebenarnya tak tentu sesuai dengan kita untuk tambah susu. banyak minum air dan ambil makanan yang berkhasiat. Jangan stress.  Fikir yang best best je. masa perah atau masa direct bf usap usap baby, usap usap perut. Doa baik baik. Selawat. Mintak je dengan Allah. Allah Maha Baik  ;)
I'm not a perfect person, I make a lot of mistakes but still, I love those people who stay with me.. after knowing how I really am... tq ☺

IKLAN

IKLAN PENAJA